Ceneviz Koyu, Olimpos - Adrasan arasında kalan çok sayıda koydan birisidir. Karayolu ile ulaşımın olmaması sebebiyle kirlenmemiş, tertemiz denizi ile unutamayacağınız güzellikte bir koydur.

Ceneviz Koyu’na Olimpos’tan 4-5 km gibi bir mesafeyi yürüyerek ulaşmak mümkün veya daha güzeli Adrasan’dan günübirlik tekne turlarına katılmak ve çok sayıda koy ile birlikte Ceneviz Koyu’nu da görmek daha hoş olabilir. Adrasan tekne turları genel olarak her koyda yarım saat ile bir saat arasında demir atmakta ve bu sayede gidilen koylarda denize girebilmek, çevredeki güzelliklerin tadını çıkarabilmek mümkün.

Adrasan’dan iki farklı istikamete tekne turuna çıkabilirsiniz. Bunlardan birisi Suluada, Korsan Koyu istikametidir, diğeri ise Ceneviz Koyu istikametidir. İkinci istikameti tercih etmeniz durumunda Ceneviz Koyu’na denizden demir atarak koyda yüzebilir, karaya çıkabilir ve eşsiz güzellikteki doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Olimpos veya Adrasan’da tatilde iseniz  Koray  Kaptan’la görüşerek O’nun tavsiyeleri doğrultusunda bir rota belirleyebilirsiniz.

Olimpos’tan yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıkta bulunan Ceneviz Koyu, tekne turlarının uğrak yerlerinden biridir.

Bakir doğası, güneşin tertemiz sulara yansıması ve daha birçok güzellikleri gözler önüne seren koy, görenlerin hafızalarında büyük bir yer ediniyor. Mavi ve yeşil burada farklı bir atmosfer yaratıyor. Doğal  bir tatil isteyenler için ideal bir nokta olan Ceneviz Koyu, Olimpos’ta bulunduğunuz zamanlarda hem keşfedebileceğiniz hem de yüzerek ve güneşlenerek günün tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Ceneviz Koyu’nu mutlaka  görmenizi tavsiye ediyoruz.